اعلام فراخوان جایزه انسان و کره مسکون یونسکو

به گزارش مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی، فراخوان جایزه انسان و کره مسکون یونسکو اعلام شده است.
متقاضیان دریافت جایزه باید تا ۳۵ سال سن داشته باشند و پروژه‌های بین‌بخشی مرتبط با ذخیره‌گاه‌های زیست ­کره را برای جایزه دانشمند جوان انسان و کره مسکون پیشنهاد دهند. این پروژه‌ها باید حداکثر تا مدت دو سال انجام شوند. مبلغ این جایزه حدود ۵۰۰۰ دلار آمریکا است. متقاضیان می بایست در پروژ‌ه‌های خود به این نکته توجه داشته باشند که اجرای برنامه انسان و کره مسکون یونسکو تا سال ۲۰۲۵ بر اساس برنامه اقدام لیما و استراتژی این برنامه در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار خواهد بود و همچنین چگونگی ارتباط پروژه با اقدامات پژوهشی لیما و اهداف توسعه پایدار را مشخص نمایند.
گفتنی است سازمان یونسکو در هر سال با هدف تشویق دانشمندان جوان کشورهای در حال توسعه به تحقیق در خصوص مسائل مرتبط با ذخیره‌گاه‌های زیست­ کره و همچنین تبادل اطلاعات و تجربیات بین دانشمندان نسل جدید، جایزه‌ای را با عنوان دانشمند جوان انسان و کره مسکون (MAB) اعلام می‌کند.
فرم ثبت نام و سایر اطلاعات در لینک زیر قابل دسترس می باشد.
https://en.unesco.org/mab/awards#young-scientists
متقاضیان می توانند تا ۱۲ دی ماه سال جاری فرم تکمیل شده و رزومه خود را به گروه علوم کمیسیون ملی یونسکو به آدرس الکترونیکی sc.irunesco@gmail.com ارسال نمایند. همچنین لازم است اعضای هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در صورت پذیرفته شدن طرح، مراتب را طی نامه رسمی یا ایمیل به اطلاع مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه برسانند.

منبع: تارنمای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

ارتباط با ما