به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی؛ اردوهای علمی- زیارتی دانشجویان عراقی در ایران برگزار می شود

جمعی از دانشجویان دانشگاه عراق با حضور در دانشگاه شهید بهشتی با دکتر آقامیری، رئیس دانشگاه دیدار و گفت‌و‌گو کردند و آزمایشگاه‌های دانشکده علوم زمین بازدید کردند.
این دیدار در راستای برگزاری اردوهای علمی-زیارتی دانشجویان عراقی صورت گرفت. اردوهای مذکور به همت کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و همکاری مراکز علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و بنیاد بین‌المللی اربعین در کربلا راه‌اندازی شده است و اولین گروه دانشجویی از ۲۷ بهمن با استقبال نماینده کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین در مرز مهران وارد جمهوری اسلامی ایران شدند.
این برنامه بنا به درخواست مسئولان و استادان دانشگاه‌های عراق به منظور آشنایی با مراکز علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و اطلاع از آخرین پیشرفت‌ها و توانمندی‌های علمی کشور و همچنین تقویت ارتباطات دانشجویان دو کشور برگزار شد.
در اولین دوره از این اردوها، ۲۷ نفر از دانشجویان دانشگاه کربلا در طول ۸ روز به شهرهای قم، تهران و مشهد سفر خواهند کرد. در شهر قم دانشگاه‌ قم و در تهران دانشگاه شهید بهشتی، میزبان این گروه هستند.
زیارت حرم‌های مطهر، بازدید از مراکز علمی و پارک‌های فناوری، برگزاری نشست‌های علمی مشترک از جمله برنامه‌های این اردوها است.
شایان ذکر است علاوه بر کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، آستان قدس رضوی، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌ها و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برگزاری این اردوها مشارکت و همکاری دارند و قرار است گروه‌های دانشجویی از ایران نیز با میزبانی مراکز علمی عراق به این اردوها اعزام شوند و این اردوها در طول سال با همت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور ادامه داشته باشد‌.

 

گزارش تصویری دیدار دانشجویان عراقی با رئیس دانشگاه شهید بهشتی