بازدید هیئتی از استادان دانشگاه عالی اقتصاد مسکو (HSE) از دانشگاه شهید بهشتی

هیئتی از استادان دانشگاه عالی اقتصاد مسکو (HSE) با هدف گفت وگو و مذاکره در چارچوب بریکس یکشنبه دوم اردیبهشت 1403 از دانشگاه شهید بهشتی بازدید کردند.

براساس اعلام دفتر مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی، هیئتی 4 نفره به سرپرستی پروفسور پانوا، نماینده ارشد سازمان و معاون دانشگاه عالی اقتصاد مسکو (Higher School of Economics) به منظور بازدید و انجام مذاکره با مسئولان در چارچوب بریکس در دانشگاه شهید بهشتی حضور یافتند.
هیئت مذکور در نشست مشترکی با دکتر ابطحی قائم مقام رئیس در امور بین الملل و مدیر همکاری های علمی بین المللی، درخصوص راه‌های همکاری های مشترک بحث و تبادل نظر کردند.
در این نشست دکتر ابطحی با معرفی دانشگاه، توضیحاتی در خصوص برنامه‌ها و اقدامات دانشگاه در حوزه بریکس ارائه داد.  در ادامه هیئت روسی در خصوص اقدامات و برنامه‌های آینده گفت وگو کردند.

شایان ذکر است، دانشگاه عالی اقتصاد مسکو در زمره سه دانشگاه بزرگ کشور روسیه است و یکی از دانشگاه‌های پیشروی این کشور در رشته‌های اقتصاد، مدیریت، جامعه شناسی، علوم کامپیوتر، مدیریت دولتی، علوم سیاسی، مطالعات منطقه ای، علوم پایه و علوم ریاضی است. در این دانشگاه اعضای هیئت علمی، محققان و دانشجویان از 100 کشور حضور دارند. دانشگاه مذکور در رتبه بندی جهانی (QS)  در سال 2024 رتبه 399 را دارد و در برخی رتبه بندی‌های موضوعی در بین دانشگاه‌های روسیه، حائز رتبه نخست است. این دانشگاه به طور مداوم بین 5 دانشگاه برتر روسیه در جذب دانشجو جا دارد.